درباره ما

“ایران من” با معرفی کشور ایران شروع به فعالیت می‌کند. البته این‌بار کشور ایران در ۳ بخش اصلی اقتصاد، تاریخ و طبیعت توانمندی‌های کشور و مردم را معرفی می‌کند. هر یک از این بخش‌ها که طی این سال‌ها پیشرفت‌های بسیاری کرده‌اند، ناگفته‌هایی برای مردم دارند.

ما در “ایران من” با ساخت فضایی کاملا آزاد برای عموم مردم کشور، این امکان را ایجاد کرده‌ایم تا به راحتی با بخش‌های مورد علاقه خود آشنا شوند و اخبار مربوط به آن‌ را پیگیری کنند. ما تصمیم گرفته‌ایم تا درکنار شما آئینه هویت ایرانی و اسلامی خود باشیم و ارزش‌های والای فرهنگی، تاریخی و تمدنی‌مان را پاس بداریم.

ما در رسانه ملی حرکتی را برای شناخت بهتر ایران در قالب پویشی همه جانبه پیگیری می‌کنیم؛ ایران من قرار است که نشان دهد و بگوید چه رابطه‌ای بین من (هر هموطن) و ایران وجود دارد و چگونه می‌توان با شناخت سرمایه‌های‌ ملی به یک هویت ملی قوی دست یافت. این پویش نشان می‌دهد در «ایران» من چه فرصت‌هایی نهفته است و «من» چگونه می‌توانم از آنها برای رشدِ فزاینده ایران بهره ببرم.

آشنایی با اقتصاد ایران

“ایران من” در بخش اقتصاد، شروع به معرفی برخی از مهمترین بخش‌های اقتصادی کشور ایران می‌کند. یکی دیگر از اهداف اصلی پروژه “ایران من” در بخش اقتصاد ایران، روشن کردن مسیری است که از گذشته تا امروز با همه‌ی سختی‌ها و تلاش‌های بی‌وقفه، آن را پیموده‌ایم تا این اقتصاد شکل بگیرد، رشد کند و شکوفا شود. اقتصاد قلب تپنده‌ی ایران است که مردان و زنان بسیاری در راه رونق آن از خودگذشتگی‌های بسیاری انجام دادند و امروز ما شاهد نتیجه‌ی ایثار و تلاش آن‌ها هستیم.

 

 

آشنایی با تاریخ ایران

تاریخ ایران روایتی از غم‌ها و شادی‌ها، مقاومت‌ها و دلیری‌ها، تلاش‌ها و آینده‌نگری‌هایی برای فرزندان و روایت سرگذشت دیرینه ما است. تاریخی که مملو از جان‌فشانی‌ها و فداکاری‌هایی است که تا همیشه در یادها می‌ماند. از پیام صلح نیاکان ما تا اقتدار مردم ایران در انقلاب اسلامی، همه آنچه که طی این سال‌ها بر ما گذشته، ما را به آنچه که هستیم بدل کرده و این تاریخ ساخته شده است. کتیبه‌ها، قلعه‌ها و شهرهایی که از دل خاک بیرون آمده‌اند، یادگار تمام روزهایی هستند که گذشتگان ما صرف ساختن این مرز و بوم کرده‌اند. مذهب و اعتقادات ما، به این تاریخ گره خورده است. گره‌ای عمیق و ناگسستنی که مردم این خاک، سال‌ها برای حفظ آن کوشیده‌اند. کوششی که با آگاهی و اشتیاق بیشتر، همچنان ادامه دارد.

 

آشنایی با طبیعت ایران

ایران مملو از طبیعتی زیبا، بکر و چهار فصل است. ایران را باید دید! پروژه “ایران من” در بخش طبیعت قصد دارد تا به معرفی دیدنی‌های کشور زیبای‌مان ایران بپردازد. بسیاری از شهرها، روستاها و مناظر دیدنی‌ در کشور پهناورمان وجود دارد که عموم مردم با این موارد آشنایی خاصی ندارند. شهرها و روستاهایی که هر سال، توریست‌های زیادی برای استفاده از آب‌و‌هوا، منظره‌ها و معاشرت با مردم خون‌گرم محلی و … به آنجا سفر می‌کنند. ایران کشوری‌ست که علاوه بر داشتن چهار فصل که منجر به چنین طبیعت زیبایی شده، دارای اقوامی با فرهنگ‌های گوناگون است که از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب کشور را با سنت‌ها و پوشش‌هایشان آراسته‌‌اند. هدف “طبیعت من” لمس تجربه زیبای شناخت ایران و سفر به مناطق جذاب و دیدنی برای افراد مختلف جامعه است تا در کنار لذت بردن از این طبیعت بکر و زیبا، فرصتی برای آشنایی با اقوام مختلف ایرانی و آداب و رسوم آن‌ها فراهم آورد.